Automatyzacja w procesie oszczędzania – włącz ją w swojej firmie

27 kwietnia 2023

Skuteczność planu oszczędnościowego zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest analiza danych. Dzięki łatwemu dostępowi do przetworzonych informacji o wydatkach firmy wzrasta Twoja szansa na obniżenie kosztów prowadzenia działalności.

Grafika przedstawiająca biznesmena, który korzysta z wirtualnego wsparcia w zarządzaniu wydatkami firmy.

Znaczną część swoich wysiłków na rzecz oszczędzania możesz scedować na system kontroli kosztów typu EXTRANET. Jeśli do tej pory obowiązek ten spoczywał na barkach Twoich lub Twojego zespołu księgowego, najwyższy czas… odzyskać czas. Mowa o czasie poświęconym na kontrolę zużycia firmowych mediów, analizę danych z faktur, planowanie budżetu czy gromadzenie dokumentacji przed audytem. To wszystko może i powinno odbywać się w przestrzeni wirtualnej, przy minimalnym udziale pracowników.

EXTRANET do zarządzania zużyciem – bo proste rozwiązania są najlepsze

Automatyzacja w zakresie zarządzania wydatkami firmy może dotyczyć różnych aspektów managementu, w tym:

  • przechowywania danych – gromadzenia i archiwizowania faktur, refaktur, umów i innych dokumentów firmowych z dostępem 24 h / 7 dla każdego uprawnionego pracownika;
  • raportowania – generowania szczegółowych, a zarazem przejrzyście skonstruowanych raportów nt. zużycia i wydatków w postaci wykresów lub tabel;
  • planowania budżetu – wsparcia w czynnościach związanych z przygotowaniem, a następnie realizacją planu oszczędnościowego na dany okres rozliczeniowy.

Funkcjonalności skupione w tych obszarach nie tylko wspomagają kontrolę bieżących wydatków, lecz także usprawniają procesy ukierunkowane na generowanie oszczędności – począwszy od audytu energetycznego, przez egzekucję planu oszczędnościowego, aż po jego ewaluację. Przedsiębiorstwom, które od lat korzystają z narzędzi, jakie oferuje EXTRANET, łatwiej przychodzi prowadzenie rozsądnej polityki oszczędnościowej – zwłaszcza w zakresie energii elektrycznej i paliwa gazowego. Wynika to przede wszystkim z poziomu skomplikowania analityki biznesowej, która po wdrożeniu EXTRANET-u w firmie staje się nieporównywalnie prostsza i wymaga znacznie niższych nakładów czasu pracy.

Na czym dokładnie polegają te ułatwienia? Więcej na temat funkcjonalności EXTRANET-u znajdziesz TUTAJ. Zapraszamy również do zapoznania się z serią pytań i odpowiedzi dotyczących systemu, dostępną w TYM miejscu.

 

Zautomatyzuj swoje oszczędzanie

Porozmawiajmy o możliwościach EXTRANET-u dopasowanych do Twojej działalności.

Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów i pozwól nam skutecznie zadbać o swój portfel!

Skontaktuj się!