Oczywiście, że możesz obniżyć koszty energii w firmie

18 października 2023

Koszty energii wciąż przytłaczają przedsiębiorców. Obserwujemy rynek od dawna i staramy się pomóc każdemu, kto dostrzega potencjał w oszczędnościach. Budżety nie są z gumy, więc skoro możemy zrobić coś wspólnie, to dlaczego nie dać szansy?

Trudno przewidzieć, jak dokładnie rynek energetyczny będzie zachowywał się w kolejnych miesiącach i latach. Ale jednego jesteśmy pewni: istnieją sposoby na obniżenie kosztów energii w firmie – choćby poprzez nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania. Wiele z nich rekomendujemy i pomagamy wdrażać firmom od prawie 20 lat. Co dokładnie robimy?

#1 Analizujemy

Podstawa podejmowania działań w celu obniżenia kosztów energii to rzetelna analiza problemów z jej konsumpcją. Przyczyny nadmiernego zużycia mogą być różne: od nieużywanych maszyn po nieefektywne planowanie procesów. Aby zmniejszyć koszty energii w firmie, trzeba przeprowadzić szczegółowe badanie jej zużycia, czyli audyt efektywności energetycznej. To pozwoli zidentyfikować te elementy linii produkcyjnych, pomieszczeń biurowych i całych budynków, które odpowiadają za nadmierny pobór prądu.

#2 Monitorujemy

Duże zakłady regularnie wprowadzają do użytku nowe maszyny i prototypowe linie produkcyjne. Zachęcamy, aby wraz z nimi wdrażać i modernizować narzędzia monitorujące. Warto korzystać z monitoringu mediów produkcyjnych, który nie tylko pozwala oszacować rachunki, lecz także identyfikować źródła nadmiernego zużycia energii.

#3 Dobieramy

Część decyzji ukierunkowanych na oszczędzanie wiąże się ze zmianami formalnymi, takimi jak wybór innego sprzedawcy prądu lub gazu, dostosowanie grupy taryfowej czy mocy umownej. Naszym zadaniem jest znalezienie lepszej oferty i wynegocjowanie w imieniu klienta jak najkorzystniejszych warunków. To dobry początek szerszych zmian.

4# Modernizujemy

Oświetlenie, sprzęt biurowy, maszyny produkcyjne, rozdzielnice elektryczne – to obszary, w których zużycie energii niemal zawsze da się zmniejszyć. Kluczem są przemyślane inwestycje, w tym zakup energooszczędnego sprzętu i wydajniejsze rozprowadzanie energii po obiekcie. Nasza rola sprowadza się do kompetentnego doradztwa i asystowania w decyzjach zakupowych, które docelowo pozwalają firmom zwiększyć swoją efektywność energetyczną.

5# Ułatwiamy

Dostarczamy nie tylko dobre pomysły, lecz także praktyczne narzędzia, wspomagające przedsiębiorców w wydajnym zarządzaniu firmowymi wydatkami na media. Dzięki dostępowi do naszego systemu EXTRANET oszczędzanie na energii staje się dużo prostsze. Więcej o jego funkcjach i korzyściach, jakie zapewnia, możesz przeczytać np. TUTAJ.

To wszystko sprawia, że wiele polskich firm będących w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej wreszcie dostrzega perspektywę zmiany na lepsze. Osiągane dzięki naszemu wsparciu oszczędności odciążają budżet i otwierają przestrzeń na dalsze inwestycje.

 

Zainteresowany optymalizacją kosztów energii?

Umów się na niezobowiązującą konsultację z naszym specjalistą.

Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów i pozwól nam skutecznie zadbać o swój portfel!

Skontaktuj się!