6 sposobów na zaoszczędzenie na prądzie w czasach kryzysu

28 maja 2020

Czas pandemii i związanych z nią trudności zmusza przedsiębiorców do poszukiwania przestrzeni do cięć finansowych. Jedną z takich przestrzeni jest energetyka. Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie konkretnych pieniędzy dzięki obniżeniu rachunków za prąd.

Prezentujemy skuteczne sposoby na to, by zaoszczędzić na prądzie w czasach kryzysu.

#1 Zmień taryfę energetyczną

Na początek warto przeanalizować obecną taryfę, bo być może jest tutaj pole do sensownych zmian. Aby dokonać właściwego wyboru nowej taryfy, uwzględnij takie zmienne jak:

  • rodzaj sieci, do której podpięta jest Twoja firma,
  • moc umowna,
  • liczba tzw. stref czasowych oraz sposób ich podziału (w zależności od godzin pracy firmy i zapotrzebowania na prąd w określonych przedziałach czasowych).

Następnie zorientuj się, jakie są możliwości  co do aneksowania obowiązującej umowy, podpisz nową lub… przejdź do punktu nr 2.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o zmianie taryfy energetycznej, sprawdź nasz artykuł na ten temat.

#2 Poszukaj lepszego sprzedawcy

Czy jesteś pewien, że nie przepłacasz? Na konkurencyjnym rynku energetycznym działa wielu sprzedawców, którzy proponują mniej lub bardziej korzystne warunki umowy. Warto rozejrzeć się w poszukiwaniu oferty jak najlepiej dopasowanej do specyfiki działalności Twojej firmy oraz jej zapotrzebowania na prąd. Niekiedy sprawdzą się też umiejętne negocjacje. To jedna z furtek do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną – skorzystaj z niej!

Więcej na temat zmiany sprzedawcy przeczytasz w naszym artykule w całości poświęconym temu zagadnieniu.

#3 Dostosuj moc umowną

Twoja firma pracuje zdalnie? To by znaczyło, że zużywa mniej energii – a skoro tak, to może powinieneś zmniejszyć moc umowną? Gdy zachodzi potrzeba zmiany mocy umownej, wystarczy złożyć wniosek do dostawcy prądu. Pewnym ograniczeniem mogą być tu terminy (w trakcie trwania roku rozliczeniowego taka zmiana może wiązać się z dodatkowymi opłatami), ale płacenie za coś, czego w pełni nie wykorzystujesz, mija się z celem – warto więc rozważyć ten temat i podjąć konkretne działanie.

O mocach przyłączeniowej i umownej też już pisaliśmy: zapraszamy po szczegółowe informacje.

Kompensacja energii biernej to jeden ze sposobów ograniczania wydatków na energię elektryczną w firmie.

#4 Kompensuj moc bierną

Czy wiesz, że nadmierny pobór mocy biernej może stanowić więcej niż ¼ całego rachunku za prąd? Ograniczeniu tych strat służą specjalne kompensatory, czyli urządzenia, które dostarczają moc bierną, zmniejszając jej pobór ze strony układu zasilającego. Inwestycja w taki kompensator zwraca się już po kilku miesiącach.

Brzmi skomplikowanie? Dokładniej wyjaśniliśmy temat w tekście „Jak obniżyć opłaty za moc bierną w firmie?”.

#5 Zadbaj o efektywne rozprowadzanie prądu

Wydatki z tytułu poboru energii elektrycznej zależą również od skuteczności jej rozprowadzania w obiekcie. Za to zadanie odpowiadają rozdzielnice elektryczne i instalacje związane z przepływem prądu. Ich wymiana na bardziej nowoczesne i jakościowe modele nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, lecz także poprawi efektywność energetyczną Twojej firmy.

Więcej o rozdzielnicach elektrycznych i korzyściach płynących z ich wymiany dowiesz się z tego tekstu.

Wynajęcie firmy outsourcingowej to najlepsza droga do celu, jakim jest wygenerowanie znacznych oszczędności.

#6 Skorzystaj z fachowego wsparcia

Jeśli zachodzisz w głowę, jak to wszystko zrobić, żeby zyskać konkretne oszczędności, poproś o pomoc doświadczoną firmę outsourcingową. Świadczymy usługi w każdym z wymienionych wyżej obszarów, zapewniając przedsiębiorstwom odczuwalne oszczędności nie tylko w czasach kryzysu.

 

Zapraszamy na darmową konsultację!

Zapoznamy się z sytuacją Twojej firmy i zaproponujemy wstępny plan oszczędnościowy.

Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów i pozwól nam skutecznie zadbać o swój portfel!

Skontaktuj się!